Barnens dag på Walloxen

Barnens dag på Walloxen med barnteatern ”Fjärilar i magen” och Barnens allsång!
Scenkonstnärerna fortsätter med sitt populära samarbete med Bistro Larsson och anordnar nu ännu en ”Barnens dag” på Walloxen i Knivsta!
Denna gång arrangeras allt inomhus i Margaretahallen och på Bistro Larsson, Walloxen i Knivsta och gästas av barnteatern ”Fjärilar i magen” och så blir det Barnens allsångsstund med Kristina och Canilla. Vi är också glada att samarbeta med Sigtuna Scen och Teater på vår dag för alla barn!
Förköp ENTRÈ 50 kr (på biljettpriset tillkommer 12 kr, Ticksters service avg)
Biljetter via nedan länk:
Lokalen öppnar kl 09.30 – ca 13.30
Under hela dagen:
Möt barnboksförfattare som har böcker till försäljning och högläsning under dagen, byt barnböcker i vår bokbytarhylla, läs böcker vår läshörnan, tipspromenad m.m.
Barnteatern ”Fjärilar i magen”
kl 10.00 samt kl 11.00
Välkommen till en rolig, svängig och känslofylld föreställning om den pirriga första skoldagen. För alla barn mellan 5 och 7 år!
Barnens Allsång med Kristina och Canilla, kl 13.00
Servering på Bistro Larsson
Bistro Larsson erbjuder en barnmeny
(fr kl 11.00)
Vill du boka bord på Bistro Larsson, gör du det per telefon 018-413 20 32 eller mailar bokning@bistrolarsson.se
Arrangörer: Sigtuna Scen & Teater, Scenkonstnärerna och Bistro Larsson
I samarbete med Visit Knivsta och Studieförbundet Vuxenskolan

Datum

09 oktober 2022
Expired!

Tid

09:30 - 13:30

Kostnad

50SEK

Platser

Bistro Larsson
Walloxen, Knivsta
Webbplats
https://www.bistrolarsson.se/
Kategori
Sigtuna scen och teater

Arrangör

Sigtuna scen och teater

Other Organizers

Scenkonstnärerna
Webbplats
http://www.scenkonstnarerna.se
Bistro Larsson
Webbplats
https://www.bistrolarsson.se/

Sigtuna Scen & Teater

Logo Sigtuna scen och teater